پگاه؛ مجوز صادرات لبنیات به روسیه را دریافت کرد

پگاه؛ مجوز صادرات لبنیات به روسیه را دریافت کرد

به گزارش روابط عمومی صنایع شیر ایران(پگاه)؛ پگاه مجوز صادرات لبینات را به کشور روسیه دریافت کرد.

مدیر عامل شرکت صنایع شیر ایران از موفقیت شرکت متبوعش برای صادرات محصولات لبنی به کشور روسیه خبر داد و گفت: اولین محموله محصولات لبنی این شرکت ۳۰ دی ماه به روسیه صادر خواهد شد.

علی رومی در این خصوص بیان داشت: چهار شرکت پگاه فارس، تهران، گلپایگان و اصفهان پس از ممیزی های انجام شده توسط بازرسین سازمان دامپزشکی ایران و روسیه و با تاًئید کیفی و فرآیندهای تولیدی پگاه موفق به اخذ کد IR و مجوز صدور محصولات تولیدی خود به روسیه شده است و علاوه بر این، ممیزی ۴ شرکت تولیدی دیگر پگاه نیز انجام و در حال طی مراحل لازم برای صدور مجوز هستند.

وی در ادامه افزود: فرایند دریافت مجوز از یک سال پیش آغاز شده و از ۳۰ دیماه صدور محصولات پودری، انواع پنیر و برخی محصولات استریل شده به روسیه آغاز می شود.

مدیرعامل واحد صادر کننده نمونه کشوری درباره بازار روسیه گفت: بازار روسیه بازار بزرگی است و با توجه به تحریم های اروپا علیه این کشور و کم شدن تجارت آنان با ترکیه فرصت مغتنمی در اختیار تولید کننده های ایرانی قرار گرفته است که صادرات خود به این کشور را افزایش دهند.

رومی ادامه داد: تا کنون با توجه به حضور محصولات پگاه در نمایشگاه ها، همایش ها و پنل های روسیه، محصولات لبنی این شرکت در این کشور محبوبیت لازم را بدست آورده است.

گفتنی است؛ علی رومی از زحمات و پیگیری های مجدانه وزیر جهاد کشاورزی و مسئولان سازمان دامپزشکی کشور و سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه که نقش تعیین کننده ای در صدور این مجوز داشتند، قدردانی کرد.